Duben 2009

Čarodějnice a 1. máj

30. dubna 2009 v 14:44 | Sima |  O nás a blogu
Dneska se, jako ostatně každý rok, slaví tzv. čarodějnice. Tenhle svátek se mi líbí, protože jsem lehoučce pyroman, ale ve středověku upalovaných "čarodějnic" mi je hrozně líto. Doporučuji zhlédnout film Kladivo na čarodějnice, který to popisuje...

No a zítra máme už zase máj, tedy 1. máj, údajně "lásky čas". Nevím, kdo zrovna tohle vymyslel, stejně jako ten blud, že kdo si s někým nedá pusu pod rozkvetlou třešní, uschne. To je teda zajímavé, že jsem ještě neuschla... :o) A s máje samozřejmě souvisí i Báseň Máj od K.H. Máchy, který stojí za přečtení. Objeví se tady možná i recenze na film, ikdyž asi ne, mohla bych být... ehm... sprostá :o) Prostě je to opravdu nemravný film s recitacemi, šíleně přecpaný nánaná, fňó a kdovíčím ještě...

Tarja zpívá česky --- Rusalku!

28. dubna 2009 v 20:24 | Sima |  ♥Tarja♥

Tohle je nádherný, ikdyž to nezpívá Tarja, ale jak ona zpívá česky, to je zkrátka geniální...♥
Snad se to video ukáže!

Tarja zpívá-operu-La Traviata

28. dubna 2009 v 18:43 | Sima |  ♥Tarja♥
A tohle se mi hrozně líbí, poněvadž mám opery ráda a Tarju ještě víc... No a teď musím dodělat ten referát o wolframu do chemie...

Jak nevypadat na fotce moc jako magor...

28. dubna 2009 v 18:04 | Sima |  Ostatní
Podobné rady uvidíte i u Jitky, ale s menším rozdílem. Já radím hlavně z vlastní zkušenosti...
1. chyba: když se fotíš v černé (můj případ)
2. chyba: když moc pózuješ-pokud stojíš či sedíš přirozeně, vypadá to líp (já moc nepózuju, akorát stojím na špičkách, abych byla vyšší)
3. chyba: když se koukáš přímo do foťáku-většinou mrkneš nebo máš divné oči (můj případ)
4. chyba: máš brýle-odlesky (můj případ)
5. chyba: hrbíš se (to já se hrbím pořád, ale na fotkách se rovnám)
6. chyba: děláš ksichty-ve výsledku vypadáš jako blbec (můj případ u fotky ze školky)
7. chyba: máš rozpuštěné velmi bujné kadeře, které ti lezou do obličeje, když zafouká (můj případ-zčásti)
8. chyba: koukáš či přímo čumíš doblba-vypadá to blbě vzhledem k upřeným pohledům jiných člověků
9. chyba: nevkusné oblečení-to už je čistě na vkusu, ale růžové saténové šatičky a červená čelenka + náhrdelník s medvídkem....... To vážně nevypadá moc skvěle.
Shrnutí: nejlepší je nefotit se vůbec, ale když se tomu nevyhnete, snažte se aspoň trochu držet těmito základními instrukcemi... :o)

Majáles...

28. dubna 2009 v 17:53 | Sima |  O nás a blogu
No tak dneska se konal a možná ještě koná u nás v Jihlavě na náměstí Majáles. Naše škole byla účast na poslední chvíli zatrhnuta, takže škoda. Ale můj bratr dělal nosiče (či co) skupinám, které tam vystupovaly, tak celou dobu stál pod pódiem a já mu toho moc nerozuměla, ale co...
Jó a Verča jde zítra na biologickou olympiádu, takže neuvidí můj referát, což je škoda... Tak mnoho kliky na olympiádě přeju, i Míše!

Nightwish --- The Kinslayer živě (Highest Hopes)

28. dubna 2009 v 17:49 | Sima |  ♥Nightwish♥

Právě jsem si pouštěla DVD Highest Hopes od Nightwish a byl tam zrovna Kinslayer, jedna z mých v poslední době oblíbených písniček. A jelikož tady ještě není...

Sima kreslila... Kyklopky

26. dubna 2009 v 15:34 | Sima |  O nás a blogu
Vím, že nějak úžasně kreslit neumím, ale baví mne to. Navíc mám k tomuto obrázku citový vztah :o) Kyklopky Sawatu, Nammu a Irogganu mám prostě ráda :o) Kreslila jsem je při poslechu Dreamquestu...

Asonance --- Dva Havrani

26. dubna 2009 v 10:07 | Sima |  Jiná hudba

Vyloženě optimistická písnička, která je naprosto skvělá! Poprvé mi ji pustila kámoška Lenka. Za což jí děkuji :o)

Obraz Doriana Graye - muzikál

25. dubna 2009 v 23:06 | Sima
Tak, dneska jsem byla již podruhé na skvělém muzikálu "Obraz Doriana Graye". Poprvé jsem na něm byla v páté třídě a knížku jsem neměla ještě moc nastudovanou (rozuměj: celou jsem ji nečetla), navíc bylo z mého místa vidět velké fňó, poněvadž si přede mne sedl minimálně dva metry vysoký pán a nikde nebylo jediné volné místo. Fakt pech...
Ale dnes to bylo něco jiného. Hlediště poloprázdné, zvuk perfektní (minule jim blbnul) a knížka třikrát přečtená-a co víc-stala se mou NEJoblíbenější. :o)

Tak, ale teď už k recenzi!
Příběh snad znáte, pokud jste ho nečetli, tak to trošínku nastíním: Mladý a nezkažený, navíc neopakovatelnou krásou obdařený chlapec, se stal modelem a přítelem malíře Basila Hallwarda. Jednou se o Dorianovi zmíní starému příteli, lordu Henrymu Wottonovi, který-jak je to v knize-nikdy neřekne nic mravného, ale nikdy neudělá nic špatného a je to mistr paradoxů a filozofických myšlenek... Henry se chce s Dorianem seznámit, Basil však odmítá, prý by ho zkazil. Jenže jednou k jejich setkání dojde. Henry začne Dorianovi namlouvat, že pravý smysl života je v hledání krásy a rozkoše, a že mládí je pomíjivé. Také dodá: "Duši dovedou vyléčit jenom smysly, zrovna tak, jako smysly dokáže vyléčit jenom duše."
Jak si tak povídají, malíř Graye maluje a to, co vytvoří, nazve svým životním dílem. Dorian si prohlédne obraz a dojde mu, že ten bude stále stejně nádherný, i když sám Gray bude starý a ošklivý a vysloví přání, že chce, aby se stopy stáří a hříchů zaznamenávaly do obrazu a on aby byl stále krásný a mladý. Netuší, že toto přání se mu vyplní...
A tak by se dalo pokračovat ještě velmi, velmi dlouho, ale já to nechám na vás-jestli vás příběh zaujal, přečtěte si ho, pokud ne, nevíte, o co přicházíte... :o) A samozřejmě knížku napsal oscar Wilde!!!

K samotnému muzikálu (sakra, nemám tady ten "prospekt"!): Hudba Michala Pavlíčka byla krásná. Obsazení se mi líbilo u obou představení, takže jsem viděla všechny, až na "druhého Doriana, tedy M. Königa. Jenom škoda, že Henryho, moji nejoblíbenější postavu, nehrál K. Dobrý. Ten je nepřekonatelný, ale i tak byl T. Petříček (či jak se jmenuje :)) bombastický. D. Kraus neboli Doriánek má zajímavý hlas a talent, který umí uplatnit. Velmi mě překvapil Vojtěch Dyk, který se zhostil rolí Adriana, jakéhosi Námořníka a...ehm...prostitutky :o) Podle reakcí diváků a hlavně divaček jsem usoudila, že se mu povedla scéna, kde byl téměř nahý a předváděl nánaná xD. Ale byl zkrátka excelentní! Dále byla skvělá i I. Sovová v roli Sibyly, K. Střihavka jako Basil, Viktor Dyk jako Alan, Noid jako James a všichni... :o) Bylo tam pár málo pozměněných detailů, ale super!!! Vřele doporučuji!!!
Přátelé-Alan, Adrian. Tak to je Dorian. Jak krásný, jak sličný, jak hebký... Úúúú, spanilý Doriaaan, úúú dnes není sám, sám... Toho si nevšímejte, jen si to musím opakovat! :o) Kdybyste to viděli... :o) Jó a na mě a můj věk tam bylo moc... orgií?! xD Vážně si mě nevšímejte...!
A pár fotek ze stránek muzikálu:
A jediná videa, co se dala najít:
Jakási reportáž........

A písnička, kterou zpívá nevímkdo a která se mi moc nelíbí, ale nic lepšího se najít nedalo...

Dějepis... :)

22. dubna 2009 v 17:25 | Sima |  O nás a blogu
Dějepis je pro mne druhým a někdy i prvním (dle toho, co se bere) nejoblíbenějším předmětem.
Nechápu, co proti němu všichni mají?! Většinou to, že jim "neleze do hlavy" a nebaví je. Pro mě není dějepis problémem-pamatuji si toho dost z hodin, čtu dějepisné knížky, baví mě to... :)
Ze všeho nejradši mám starý Egypt. Ten je nej a nej a nej! Samí mimozemšťani, mumie... Je velmi, velmi veliká škoda, že se teď bere tak málo...! Ach jo... A navíc jsme ho brali jenom v primě, teď v sekundě bereme Martina Luthera apod. Fňó! Ale děják mě baví zhruba do Marie Terezie, což se blíííížíííí!
P.S.: Z dějepisu mám prý desítek jak nas**no... :)

Máme další design... :o)

22. dubna 2009 v 17:17 | Sima |  O nás a blogu
Už třetí během dvou dnů... :) Je na něm Tarja, Tarja, Tarja, Tarja... A Tarja... :)
Snad se vám líbí, teď se bude design měnit asi dost často! :o)

Tarja --- Sadness In The Night

21. dubna 2009 v 21:21 | Sima |  ♥Tarja♥

Možná se to nespustí, ale to neřešte :) Písnička je to dobrá před spaním, je uklidňující... Je hezká, ale na mne za "bdělého" stavu je moc pomalá a bez "vzruchu".

Tarja --- The Seer

21. dubna 2009 v 21:04 | Sima |  ♥Tarja♥

Doporučuji poslechnout!

2 nové designy za jeden den

21. dubna 2009 v 20:00 | Sima |  O nás a blogu
No tak já se dělám s designem a Verča mi ho změní... :( Ach jo...
Ale je hezkej a milionkrát lepší než to děsný modrý písmo! Co nešlo změnit :)

NW (NightWork) - Globální oteplování

21. dubna 2009 v 17:21 | Sima |  Jiná hudba

Tak touhle teplou kravinou mě nakazila Míša. Jedná se o hroznou pípovinu, ale nakažlivou!!! :)
Teplá žížala, mečoun... Teplý všecko!

NW - Devil & The Deep Dark Ocean

21. dubna 2009 v 17:15 | Sima |  ♥Nightwish♥

Možná už to tady jednou je, ale já tu písničku sem stejně dám! Musím si ji totiž v jednom kuse zpívat-už asi tak 14 dní... :) Hrozně se mi líbí, je taková... hezká :o) No jo, jak já hlásám: Oceanborn je nejlepší!

Nový design! (po sto letech...)

21. dubna 2009 v 17:09 | Sima |  O nás a blogu
Tak, a je tu nový design. Ten starý se mi líbil-dokud se nezměnilo to písmo, které nejde změnit. Tenhle sice není tak hezký, na vypiplávání nemám čas, ale postačí. Snad se vám líbí, ikdyž nejsem designový mistr :)

Jsem velmi sprostá! - Po... rekonstrukce blog.cz

21. dubna 2009 v 16:12 | Sima |  O nás a blogu
Tak: nejdřív nám blblo písmo - samo od sebe se změnilo ze šedého na modré a vypadá to debilně. A co je nejhorší: v MENU se to NEDÁ změnit, a na stránce jo, takže teď máme šedé písmo na stránce a modrofialové menu. No není to na palici?! Grrrrr!

Naše oblíbená fotka :)

21. dubna 2009 v 15:53 | Sima |  ♥Nightwish♥
Asi tuhle fotku už znáte, ale je to moje i Verči velmi oblíbená fotka :) (ono to možná bude tím, že Emppua máme nejradši hned po Tarjince) :)

Micíčkovy narozeniny (16.4.)

21. dubna 2009 v 15:48 | Sima |  ♥KOČKY♥
Ve čtvrtek 16. dubna měl Micíček již 3. narozeniny! Sice jsem ti přála už snad tisíckrát, ale já ti popřeji znova: všecko nejlepší, Micoušku! :o)