Červen 2009

Léto začíná...

29. června 2009 v 12:25 | verča |  O nás a blogu
... alias pro někoho dva měsíce odpočinku , pro jiné práce... U mě je to tak napůl. Momentálně jsem u babičky ve Velkém Beranově, potom jedu v pátek do Plzně . Možná pak pojedu k tetě.Pak máme rodinou dovolenou a různé akce...Takže se semka asi v červenci nedostanu (ach jo , babička má blbou klávesnici).Škoda že nejedu na Benátskou noc.. Ráda bych tam jela , ale není prostředků na dopravu.Nemám takové vytížení , ale i tak je toho celkem hodně , pak ještě pár zápasů s Kozlovem (fotbal) atd.. Nesmím vynechat i lidi z naší vesnice... Teď mě bratránek honí abych s ním šla ven si zakopat... Tak já jdu , tak zatím....

Hand-Art

28. června 2009 v 13:46 | Sima
Přihlásila jsem se do art projektu. Dávám tam svoje obrázky spolu s dalšími umělkyněmi :-D.
---> TADY :o) <---
Určitě se tam koukněte, najdete tam skvosty! (to myslím vážně) :o)

Kdybyste se tam někdo chtěl přihlásit...-> frozen-sun

DragonForce - Trough The Fire And Flames

28. června 2009 v 11:25 | Sima |  Jiná hudba
Dneska jsem si zase listovala Sparkem, abych si prohlédla reklamy na různé koncerty a festivaly. A padlo mi oko na článek o powerspeedové skupině DragonForce. A to bych nebyla já, abych si od nich něco nepustila. (Ještě plánuju pustit si Sabaton, ale zatím jen plánuju, poněvadž máme dost pomalej internet)

Tak, a tady je to video (písnička a text)
No a pokud jste je ještě neviděli, tak tady je fotka:
Tak a kdyžtak ještě členové, aby ten článek aspoň něco dal :o)
ZP Theart............zpěv
Herman Li.........kytara
Sam Totman.....kytara
Vadim Pruzhanov....klávesy
Frédéric Leclercq....baskytara
Dave Mackintosh....bicí


Nightwish nejsou gothic

27. června 2009 v 22:48 | Sima |  ♥Nightwish♥
Před pár dny jsem si vyšla v Nightwish triku, černých kalhotách a v obyč teniskách. Prošla jsem kolem dvou "bárbín" a jen jsem slyšela: "Hele, gothička! Hahaha!"
Docela mě to naštvalo. Ne, že by se mi gothic styl nelíbil nebo bych proti němu něco měla, ale gothička nejsem a...
NIGHTWISH rozhodně NEpatří mezi gothic metalové skupiny!!!
NIGHTWISH NEhrají\hráli GOTHIC metal! Ale symphonic\power metal (no nyní pop-metal).
Tak toť vzkaz pro nevzdělané. Neříkám, že gothici NW vůbec neposlouchají, ale NW prostě nikdy nebyli ani nebudou gothičtí. Že hrají gothic metal nám tvrdila i naše ex-učitelka hudebky. Docela děs. Už mě to nebaví každému vysvětlovat, tak to tady máte stručně (celkem) a jasně (to snad taky).
Ovšem: v posledních dvou albech s Tarjou se začali trošku do gothic stylizovat, ale podle mě to byl marketingový (prostě reklamní) tah, takže to na jejich negothičnosti nic moc nemění.

A teď dobrou, papapa. Jdu spát. :)


Lost Horizons - Dreamquest

26. června 2009 v 14:49 | Sima
Momentálně mám pisací náladu, tak mě nenapadlo nic lepšího, než psát recenzi.

Lost Horizons je podle mě pěkné album, hodně se podobající tvorbě Nightwish. Na ty ovšem nemá, ale k věci... Operní zpěvačka Bridget Fogle, na desce zpívající pod tajemným pseudonymem Myst, má krásný hlas. Luca Turilli tentokrát nehraje na kytaru, ale na klávesy. Kytaru převzal Dominique Leurquin.

Album začíná intrem, které na začátek cédéčka dává teď snad skoro každý. Zpívající mniši (jsou tiší..) zní tajemně a myslím si, že je intro pěkné.
Poté vás doslova nakopne "Virus", velmi povedená píseň se skvělým úvodem. Je rychlá a jen tak se vám neoposlouchá.
Následuje "Dreamquest" s operními chvilkami, které skladbu ozvláštní.
"Black Rose", taková jemnější. Ale né moc! Jsou v ní zajímavé momenty, mezi které patří i refrén.
"Lost Horizons", která následuje za "Black Rose", má exoticky znějící začátek. Ten se pak změní v poněkud "mrazíkovský" (aspoň mně to tak přijde). "LH" je hezká, ovšem lehce "uječená". Hlasům v pozadí rozumím "...bananáááá...". :o)
Píseň po "Lost Horizons", pojmenovaná "Sospiro Divino" (Vzdech Boží), se téměř nikomu nelíbí. Je totiž ultra operní, což mně osobně nevadí. Je v zpívaná v italštině (překvapivě). Vadí mi na "SD" pouze ten falešný konec. Vy si totiž skutečně myslíte, že písnička končí... :o)
Sedmá "Shades of Eternity" začíná velmi hezky, mění se zde zastřený (či jak to napsat) hlas s výrazným neupraveným. Pěkné dílko, co víc napsat?!
Osmá "Energy" je mnou i lidmi hodnocena jako nejzdařilejší z celého alba. Je energická, jak už říká název, rychlá, nenudí, a není uječená ani utahaná, prostě vynikající a skvělá. Refrén je bombastický a ta písnička taky... Pokud se vám celé album moc nelíbilo, tak tahle se vám líbila (líbit bude) určitě...
"Frozen Star" je též výborná, ale někomu se možnán nezdá začátek. Ona se ta píseň rozvine až potom. Refrén je vydařený, jak už to na Lost Horizons bývá.
Pokud chcete něco cizokrajně znějícího, pusťte si "Kyoto's Romance". I přes dlouhý úvod je neuvěřitelně půvabná. "kjoutós romens..." :o) Jen blbnu...
"Too Late" začíná jako nějaký sci-fiózní film. Začne se rozvíjet až později, ale nenudí. Má úžasný refrén. Už jenom kvůli tomu si "Too Late" pusťte!
"Dolphin's Heart" je taková klidnější a pomalejší. Hezká a jinačí, než ty ostatní. Jak už to u Dreamquestu bývá, má krásný refrén, tentokrát velmi operní, což snad nevadí (mně).
Poslední, bonusová "Gothic Vision" je asi třetí nejlepší, možná má i na "Virus". Zní docela odlišně než zbytek alba. Výborná, výborná, výborná. Jen na našem CD blbne její konec...

Závěrem...: Album se povedlo, a možná by i mohlo konkurovat Nightwish. Turilliho tvorba s Dreamquestem se jim hodně podobá, ale přitom je odlišná. Doporučuji!
Napsala bych ještě něco, ale už se mi nechce... :o)

Vysvědčení...

26. června 2009 v 11:34 | verča |  O nás a blogu
Dneska většina škol dostala vysvědčení, mezi nima i náš gympl. U nás ve třídě bylo šest vyznamenání, což ze třinácti je celkem dost. Na to, že chodím do Sekundy (7.), mít na vysvědčení samý jedničky, je dobrý. Alespoň si to myslím já. Takže pod žádnej vlak skákat nebudu :). Jsem a myslím, že skoro všichni žáci a studenti jsou rádi, že jsou konečně prázdniny. Dva měsíce nerušeného a klidného spánku. Nechození do školy si náramně užívám. Od třídní jsme dostali nanuky a to vysvědčení a pádili jsme domů. Přišla jsem domů, dala jsem na věšák bundu. A ještě s nerozepnutým baťohem sem se šla pochlubit bratrovi (je mu 21, skoro 22) do pokoje. Ještě spal, tss. Otevřel jedno oko a řekl mi: "Kam se chystáš?". No to mě naštvalo, já vstávám v šest hodin a on si klidně leží, pak přijedu domů tak za tři hodiny a on si klidně leží a ještě se mě zeptá na tohle... A potom nejenže se nechtěl podívat na moje vysvědčení, ale ještě dodal, že ho to nezajímá...
No nic, tohle je moje "vysvědčení", kdyby měl někdo podobný " problémy", tak napište do komentářů. Můžete napsat i co jste dostali. A jestli náhodou jste na "vlak" nepomysleli....
Tak myslím, že mě tento pohled dneska nečeká...

Emppu má narozeniny!

24. června 2009 v 19:50 | Sima |  ♥Nightwish♥
Emppu má dneska narozeniny, a tak mu jako mému nejoblíbenějšímu členu Nightwish přeju všecko nejlepší! (i když se na náš blog nedostaví)

A taky přeji vše nej Melyngar, které přezdívám Slona, mému koníkovi a královně Arvedanu!!! :o) Ta má dnes taky narozeniny!!

Bohové byli astronauti! - Erich von Däniken

24. června 2009 v 19:33 | Sima |  Knihy-filmy
V luhačovické knihovně nenajdete mnoho čitelných knih. Samé žmofy typu "Zamilovaná princezna", "Rocková hvězda" apod.

Jak už to bývá u knih od Ericha von Dänikena, i tato pojednává o mimozemšťanech a záhadách.
Hned v začátku zjistíte, že Prométheus = Lucifer. Prométheus nosil světlo a byl Diem zavržen. Lucifer znamená "světlonoš" a ten byl také Bohem zavržen. Pěkné zjištění. :o)
Dále se kapitola zabývá Biblí.

Druhá kapitola mě moc nezaujala, pojednává o záhadě v portugalské Fatimě. Ani jsem ji celou nečetla.

Zato ta třetí! V Myanmaru (Barmě) se stavěly stúpy, nápadně připomínající létající stroje nejen ze starých pověstí. Rozebírají se tady staré barmské a indické pověsti. Samozřejmě plné mimozemšťanů. Tahle kapitola mne bavila nejvíce.

Čtvrtá kapitola se zabývá mimozemskými zbraněmi, které popisuje Mahábhárata. Měli lidé v dávných dobách tolik bujnou fantazii, že dokázali vymyslet i radioaktivní zbraně? Nebo se popisovaný příběh i s bitvami opravdu udál????

Pěkná knížka, doporučuji!!!!!! E. von Däniken stejně jako já nevidí mimozemšťany jako zelené mužíčky s anténkami, což je skvělé. Už se těším do jihlavské knihovny, tam si půjčím knížky od von Dänikena!! :o)

Tenhle článek je docela krátký, holt se mi nechce psát, no... :)

Benátská noc, brýle, lijáky

24. června 2009 v 19:14 | Sima |  O nás a blogu
Pokud pojedete na letošní Benátskou noc, "hrozí", že mne tam potkáte. Jedeme už ve čtvrtek (TT je v pátek), za necelý měsíc!! Asi vás to strašně překvapí, ale těším se tam!!! :o) Už mám nové brýle, lehce extravagantní. Taky je uvidíte, pokud pojedete na BN. A nevím, jak u vás, ale v Luhačovicích leje, chčije, prší... Děsný. Dneska navíc byla bouřka. Ta mi nevadí, jenže když v ní musíte jít na večeři... Jo a objevila jsem první lázeňské oplatky, které mi chutnají!!! Přesněji: jsou příchutě "chilli-čokoláda". :o) Omlouvám se, že to zde tak zanedbávám, ale nemám čas a ani moc náladu... Papapapapa :o)

Anketa...

21. června 2009 v 16:04 | verča |  Mimozemšťané
Založila jsem novou anketu na téma Mimozemšťané. Už jenom proto, protože je hned na pohled jasné, že my nejsme jediní obyvatelé či návštěvníci kosmu. Mě a určitě i Simču by zajímal Váš pohled na jiné obyvatele vesmíru. Sama bych si vybrala dvě odpovědi, tak nevím ještě pro kterou se rozhodnu. Kdyby měl ještě někdo nápad na jinou odpověď, tak ať ji napíše do komentářů, po zvážení ji možná doplním.

X351 II.díl

21. června 2009 v 15:50 | Verča |  Mimozemšťané
Nenapadá mě , co bych semka napsala a tak mě napadlo napsat pokračování již I.dílu planetek X350 a X351(sousedí vedle sebe)

Pan profesor Novák odešel ze VZaNPT(Vesmírné Záhady a Naše Pravdivé Teorie) s nepořízenou a to se mu nelíbilo.Zapsal se do fyzikochemikářského kroužku a alespoň se začal vzdělávat pro příští léta.Netrvalo dlouho a mezi fyziky a chemiky se proslavil. Toto proslavení doletělo až na X351. Mužíčkové z toho radost neměli a začali se učiti také.Měli veliké prostorné učebny ,takže pokud se jeden pokus na jedné straně učebny nevydařil, druhá strana (půlka) učebny cítila pouze zápach...Občas se i při nepovedených pokusech povedlo vynaleznout zmutovaného mutantíka.Pozemšťané planety X351 byli velmi trpělivý a učichtií , a proto netrvalo dlouho a na jejich zemi byl pořádný nepořádek v DNA.Támhle běhala veverka se dvěma ocasy, orangután s levhardí srstí a nechyběl slon bez chobotu.Místo chobota měl druhou hlavu, která ovšem chobot také neměla.
Nově narozený X351ňan(nový občan na planetě X351) se stal brzy obletovaný všemi "lidmi" z planety.Narození dítěte je veliká událost. Sám Rajče se na něj šel podívat(vždycky jsem přemýšlela proč se bohovi říká Bůh a né Rajče...)
Několik let trvalo než se panu Novákovi podařilo něco kloudného vynalést , aby konečně mohl vyletět do vesmíru.Za tu dobu se planetě X351 podařilo zneviditelnit a hyperprostorového a sub-atomárního zrychlení(nevím co to znamená , ale tyhle slova se mi vždycky líbily), to vedlo k tomu , že mohli být jakou koliv lodí, či vesmírným tělesem proletěny.Alias byli nehmotní.Ale tato nehmotnost unich vedla k stavu bez tíže.Všechny mimozemšťánci se rozlétli po celém vesmíru, ale naštěstí mají kyslíkové bomby za ušima(jako žáby). Rozlétli se ke všem tělesům co projevují i tu nejmenší gravitační sílu.Nedávno narozený X351ňan letěl směrem k Zemi...
(Takhle si mimozemšťana teda nepřestavuju, ale byl to takový nejlepší obrázek co jsem našla... Akorát mi tam vadí ty lidský ruce)

Byla to ruka Oscara Wilda? - najdete mimo jiné v nové Enigmě

19. června 2009 v 15:01 | Sima
Teď mě napadlo - napsat recenzi na časopis! Tak tady ji máte... (je to vlastně trošínku reklama)

Nové číslo ENIGMY popisuje tzv. "černé mše". A to docela do detailů. Tentokrát mi udělali radost a nebyla tam zmínka o metalu (krom Big Bosse). Zajímavý článek.

Článek o možném zmizení Etrusků do podzemní říše Agarthy rozhodně stojí za přečtení, přestože záhadu neřeší.

Kameny z Icy - tyhle záhadné šutráky řeší ve svých knihách i A. Vašíček. V Enigmě najdete obsáhlý článek, ve kterém však chybí moje teorie - Indiáni cestovali časem, proto se mohli setkat s dinosaury.

Je Londýn nejstrašidelnější město světa? To mě až tak moc nezaujalo, až na úsek "Byla to ruka Oscara Wilda?", který vám zestručněně přepíšu:
>>Spiritisty a pár herců čeká neuvěřitelné překvapení - v průběhu seance se zjevuje přízračná ruka, držící pero. "Když se prostřednictvím média zeptali, komu ruka patří, napsala: 'Jsem Oscar Wilde. Přišel jsem zpět dát světu vědět, že nejsem mrtvý. Smrt je ta nejnudnější věc v životě, s výjimkou manželství nebo večeře s ředitelem školy.' Vypadalo to jako typický styl žertování Oscara Wilda..." líčí Rupert Matthews. ...<<

Dále Enigma řeší: čínské pyramidy, zrychlující se čas, to, jestli se člověk může stát bohem, jestli byl Vinnetou skutečný a další a další věci (záhady)... A speciální příloha o Měsíci též stojí za pozornost...

A pozor, pecka - Enigma zareagovala na naše dopisy, otiskla ten od Lúmenn a můj a Jitčin připomněla ("dostali jsme mnoho rozhořčených dopisů od metalových příznivců........")!!!

Takže si nejnovější číslo kupte!!! :o)

Kreslila jsem... Simone Simons (Epica)

19. června 2009 v 14:39 | Sima |  Obrázky
Není to nějak zvlášť povedený obrázek, kreslila jsem ho (vlastně ji) na koleni a velice "kvalitní" tužkou. Ale jelikož se snad všem líbí, tak by byl hřích ho sem nedat...
MOŽNÁ jste poznali, že na obrázku je Simone Simons, zpěvačka Epicy. Fotku, která sloužila jako předloha, najdete v aktuálním Sparku, kde je, jak jsem již psala, plakát Nightwish (s Anette).

Vyfotila jsem UFO :o)

18. června 2009 v 20:24 | Sima |  Obrázky
Včera se mi podařilo vyfotit ufo... Ono to ufo ani tak moc nebylo, byl to horkovzdušný balón... Ale fotka se povedla, ne? :o)
Je to focené mobilem, proto ta blbá kvalita... Z foťáku je to lepší, no... A zítra přibyde další článek, ale teď musím jít... Papapapa, ufologové :o)

Seven Keys and Nine Doors

16. června 2009 v 15:15 | verča |  Jiná hudba
Má opravdu zajímavý název.Sedm klíčů a devět dvěří ,no nevím kdo to vymýšlel.

Sirenia- Sundown

16. června 2009 v 15:13 | verča
Po pravdě začátek se mi moc nelíbí, potom se mi to líbí víc... Jako většina písniček. Ale u Nightwishů(s Tarjou) je to naopak.

Sirenia-Downfall

16. června 2009 v 15:11 | verča

Sirenia-něco o ní

16. června 2009 v 14:59 | verča
Zjistila jsem , že tu není nic o Sirenii.Sice tu jsou dva videoklipy, ale co...
Sirenia vzniká na začátku roku 2001, kdy Morten Veland opouští svou domovskou kapelu Tristania, odkud se rozhodl odejít kvůli nesouhlasu s tím, kam se muzika Tristanie odebírala a také kvůli neshodám uvnitř formace. Sám měl o tvoření muziky úplně jiné představy než zbytek kapely. Angažoval několik hudebníků a společně se odebrali do studia do francouzské Marseille nahrávat hudební party. Po nahrání základních částí skladeb začínala formace cítit potřebu ženských vokálů, které by jim songy doplnily, oživily a oni je mohli dle charakteristického hlasu doplnit o další hudební partie. Je vypsán konkurz na zpěvačku. Nakonec je vybrána jedna jediná, se kterou je Morten i zbytek kapely spokojen - Fabienne Gondamin. Jelikož ale nešlo o stálé místo, neboť stále se zamýšlel jen debut, služeb a schopností této zpěvačky bylo využito jen na první album s názvem At Sixes And Sevens, které spatřilo světlo světa v roce 2002.

Díky vůli a nutnosti koncertování našel Morten nové členy kapely, mimo jiné i novou zpěvačku - Henriette Bordvik. Spolu s ní tvoří druhé album, které stylem navazuje na album první - An Elixir For Existence (2004). Kapela ovšem nelení a tentýž rok natáčí další mini singl s názvem Sirenian Shores, což je také jediný nový song, který se na albu nachází.

Sirenia se nese na vlně koncertů, které ovšem začínají zmáhat jejich současnou zpěvačku Henriette, která se díky velké časové tísni, kterou musí s kapelou trávit rozhodne, že z kapely odejde. Kapela ruší své koncerty a začíná konkurz na novou zpěvačku, kterou po několika měsíčním hledání nacházejí - jde o mladou dánskou zpěvačku Moniku Pedersen, ze které je Morten dle svých slov více než nadšen. Začínají s Monikou natáčet nové album, které se dostává na světlo světa v polovině roku 2007 a má název Nine Destinies And A Downfall. Album kapely "Nine Destinies and a Downfall" se setkává s velmi vřelým ohlasem a je jednoznačně tím nejlepším, co kapela dosud vyprodukovala. Tomuto albu ještě předchází singl My Mind´s Eye. Historie se však opakuje - Monika Pedersen díky zvyšujícím se rozdílům v představě o (nejen) muzikálním fungování kapely ze Sirenie odchází.

"Kapela již našla novou vokalistku. Jmenuje je Ailyn, je španělka, je jí 26, ve zpěvu je velmi vzdělaná! Zpěv studovala na The School of Music Albéniz. Zpívala všemi možnými styly a vystupovala při nejrůznějších příležitostech. V roce 2004 však objevila zvuk metalu, kombinovaného s atmosférickými, klasickými prvky. Tento styl hudby ji velmi zaujal a od té doby věděla přesně, kterým směrem se bude její pěvecká kariéra ubírat. "

Krakow...

15. června 2009 v 17:55 | Sima |  O nás a blogu
Dnes (tuším) jela část třídy do polského Krakowa. Kdybych nebyla v Luhačovicích, možná bych tam jela. To ,možná' píšu proto, že ten výlet byl docela drahý a nevím, jestli by mě tam naši pustili... Vím, že to nikoho nezajímá, ale aspoň mám o čem psát. :o)

Potentěnej tůtůt... :o(

15. června 2009 v 17:51 | Sima |  O nás a blogu
Podělal se mi na notebooku tůtůt (bluetooth, modrý zub), takže jen tak neuvidíte obrázek, co jsem dneska kreslila... Jmenuje se Okyka a snad se zde brzy objeví... Jsem zvědavá, jestli potom poznáte, kdo na něm je :o) Taky jsem stavěla pyramidu královny Kuku... :o)