Sirenia-něco o ní

16. června 2009 v 14:59 | verča
Zjistila jsem , že tu není nic o Sirenii.Sice tu jsou dva videoklipy, ale co...
Sirenia vzniká na začátku roku 2001, kdy Morten Veland opouští svou domovskou kapelu Tristania, odkud se rozhodl odejít kvůli nesouhlasu s tím, kam se muzika Tristanie odebírala a také kvůli neshodám uvnitř formace. Sám měl o tvoření muziky úplně jiné představy než zbytek kapely. Angažoval několik hudebníků a společně se odebrali do studia do francouzské Marseille nahrávat hudební party. Po nahrání základních částí skladeb začínala formace cítit potřebu ženských vokálů, které by jim songy doplnily, oživily a oni je mohli dle charakteristického hlasu doplnit o další hudební partie. Je vypsán konkurz na zpěvačku. Nakonec je vybrána jedna jediná, se kterou je Morten i zbytek kapely spokojen - Fabienne Gondamin. Jelikož ale nešlo o stálé místo, neboť stále se zamýšlel jen debut, služeb a schopností této zpěvačky bylo využito jen na první album s názvem At Sixes And Sevens, které spatřilo světlo světa v roce 2002.

Díky vůli a nutnosti koncertování našel Morten nové členy kapely, mimo jiné i novou zpěvačku - Henriette Bordvik. Spolu s ní tvoří druhé album, které stylem navazuje na album první - An Elixir For Existence (2004). Kapela ovšem nelení a tentýž rok natáčí další mini singl s názvem Sirenian Shores, což je také jediný nový song, který se na albu nachází.

Sirenia se nese na vlně koncertů, které ovšem začínají zmáhat jejich současnou zpěvačku Henriette, která se díky velké časové tísni, kterou musí s kapelou trávit rozhodne, že z kapely odejde. Kapela ruší své koncerty a začíná konkurz na novou zpěvačku, kterou po několika měsíčním hledání nacházejí - jde o mladou dánskou zpěvačku Moniku Pedersen, ze které je Morten dle svých slov více než nadšen. Začínají s Monikou natáčet nové album, které se dostává na světlo světa v polovině roku 2007 a má název Nine Destinies And A Downfall. Album kapely "Nine Destinies and a Downfall" se setkává s velmi vřelým ohlasem a je jednoznačně tím nejlepším, co kapela dosud vyprodukovala. Tomuto albu ještě předchází singl My Mind´s Eye. Historie se však opakuje - Monika Pedersen díky zvyšujícím se rozdílům v představě o (nejen) muzikálním fungování kapely ze Sirenie odchází.

"Kapela již našla novou vokalistku. Jmenuje je Ailyn, je španělka, je jí 26, ve zpěvu je velmi vzdělaná! Zpěv studovala na The School of Music Albéniz. Zpívala všemi možnými styly a vystupovala při nejrůznějších příležitostech. V roce 2004 však objevila zvuk metalu, kombinovaného s atmosférickými, klasickými prvky. Tento styl hudby ji velmi zaujal a od té doby věděla přesně, kterým směrem se bude její pěvecká kariéra ubírat. "

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sima Sima | Web | 18. června 2009 v 20:07 | Reagovat

dobrej nápad... já to tady lehce zanedbávám... není čas...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama