Listopad 2009

Nový Měsíc - můj názor na tuto zhovadilost

30. listopadu 2009 v 19:31 | Sima |  Knihy-filmy
No... Myslím, že není snad nikdo, kdo by na Stmívání alias "Twilight ságu" neměl názor. Můj názor je takový, že Stmívání jako knihy za moc nestojí a filmy stojí za totální...hm...nic. :)
Když přehlédnu všechnu absurdnost a ty bláboloidní nesmysly (pár člověk-upír, to zabíjení upírů, jedno klišé za druhým), dostanu se k jádru problému, proč se mi Stmívání nelíbí. Důvod je jednoduchý: nesympatické a blbé hlavní postavy. Hysterická a labilní Bella, která neví, co chce (viz. její chování k Jacobovi), a dementní sobecká nabělelná držka Edward. Radši ho víc komentovat nebudu.
Prostě mi nejsou sympatičtí a jediní dobří jsou Volturiovi a Alice a Jacob. Zbytek mě neoslovil, ostatně jako příběh, který je skoro jako od Lanczové a z bravíčkoidního komiksu ("fotopříběhu").

No, vím, že tenhle článek není nic extra, ale máte tady můj názor - Stmívání je trapná slátanina, a u filmu se směju té debilitě a tomu kýči... Tak, a teď mne ukamenujte :D

Masters of Rock 2010 - jedůůůůů!

30. listopadu 2009 v 19:20 | Sima |  O nás a blogu
Tak jsem se před chvílí dozvěděla, že s pravděpodobností 95% jedu v létě na Masters of Rock!!
Juchů!! Chtěla jsem i letos, ale bohužel (ikdyž - ještěže aspoň to) jsem mohla jenom na Benátskou, na kterou příští rok tedy automaticky nemůžu...
No a jen tak pro info obrázek od blackwish:

Rhapsody - Forest Of Unicorns

27. listopadu 2009 v 18:43 | Sima |  Jiná hudba
Tohle si musím zpívat celej den... :) Ten začátek není nic ultraskvělého, ale pak... :D

Super nákupy v CP

26. listopadu 2009 v 16:55 | Sima |  ☺Oblečení☺
Včera jsem byla s mámou na nákupech v našem "úžasném" City Parku, konkrétně v New Yorkeru.
No ale k věci - mají tam teď "koutek" Slevněno na 269Kč. A tam jsou moc hezké věci!!!
Koupila jsem si "šatotriko" - prostě něco jako tričko s rolákem, akorát je k tomu sukně přidělaná a pásek. Dále kalhoty - vím, že to k metalu moc nejde, ale co - kalhoty s rozkrokem téměř u kolen, černé, hezké - jinak nesnáším hoperské kalhoty s rozkrokem kdovíkde! (dole mají ty nohavice úzký)
No a pak - šedý "plyšový" kabát - pozor! - černý stál 500Kč, ale šedý jen 269Kč, tak mám šedý... Někdy to třeba vyfotím, a dám sem článek "Můj šatník".
P.S.: u pokladny mají to otáčecí cosi, kde jsou náramky s pyramidkami, řetězy, a síťované "návleky" na ruce za 80Kč - ty jsem si koupila, neodolala jsem jim :D A vypadají hezky...


Tím chci říct, že teď je asi moderní oblékat se "metalově" - tj. všechno černé, řetězy, pyramidky, sítě.
A steelky. Po tom, co tady otevřeli obchod s nimi, je mají skoro všichni - i já :D

"Speciál" XIII. století :D

26. listopadu 2009 v 16:46 | Sima |  Jiná hudba
Jelikož si v posledních dnech nepouštím skoro nic jiného než XIII. století a daří se mi jejich písničkami "nakazit" i spolužačky, dám sem pár jejich písniček. Vlastně ty nej :D

Nosferatu is dead
Justina
Elizabeth
Karneval
Mystery Ana

No a další někdyjindy, poněvadž by to bylo moc dlouhý :D

blůů

18. listopadu 2009 v 10:52 | verča |  Obrázky
Protože tady dlouho nebylo nic přidáno , rozhodla jsem se , že to trochu vyšperkuju.Ale není tak ani moc čím , takže semka dám nějaký vtipný obrázky pro pobavení a zase půjdu.Nejspíš půjdu loupat brambory , protože jsem s nemocí doma a brácha je doma též.Ten ale bez nemoci..

SuperStar

16. listopadu 2009 v 16:36 | verča |  Zprávy z třetí ruky
Sice se spožděním , ale přece.Jak asi většina národa ví , vyhodilo lidstvo české republiky Leonu Šenkovou.Podle mě tam skoro jako jediná uměla zpívat.Jak řekl jeden moudrý člověk, že tahle soutěž není jenom o talentu , ale i o vzhledu.Náhodou byla pěkná , jenom mírně vyvinutá .Když tam stála s Dominikou nebo myslím že to je Dominika , no to je jedno, už jsem si říkala , že je docela škoda , že vypadla Dominika.Njn život je život.Ale myslím si i tak ,že už má dobře rozjetou kariéru a prodávat CDéčka se jí budou stejně.
Slzička mi ukápla.

Záhady Strážce duší v Městské knihovně Jihlava

11. listopadu 2009 v 23:01 | Sima |  Mimozemšťané
Zítra, tj. 12. listopadu, je od 17 hodin v Mětstské knihovně Jihlava přednáška Záhady Strážce duší. Bude tam povídání a asi i nějaké video k záhadám a seriálu Strážce duší s jeho autorem, Arnoštem Vašíčkem. Těším se, těším. Už jsem tam jednou byla, tuším že roku 2006, a mám podpis v knížce Egyptské záhady 2 :o)
No a teď se musím doučit děják...
A tady máte písničku, kterou si celý večer pouštím pořád dokola...

The Agonist

6. listopadu 2009 v 20:58 | Sima |  Jiná hudba
Povedlo se mi objevit zajímavou kanadskou skupinu The Agonist. Moc se toho o nich sehnat nedá (a vlastně jsem ani nic nehledala :D). Že by byli nejlepší, to se říct nedá, ale špatně na tom nejsou :)

Členové:
Alissa White-Gluz --> zpěv
Danny Marino --> kytara
Chris Kells --> baskytara
Simon McKay --> bicí
Chris Adolph --> kytara

Žánr: směsice metalcore, melodic a death metalu...

Ador Dorath - Egoistic empathy a V.I.T.R.I.O.L

6. listopadu 2009 v 20:29 | Sima |  Jiná hudba
Pěkná to písnička :)
no co dodat... :)

Mám narozeniny :D

6. listopadu 2009 v 20:24 | Sima |  O nás a blogu
No tak dneska je mi čtrnáct. Toť je z dnešního dne nejpodstatnější informace :D Ještě jsem k těm narozeninám nedostala nic (když nepočítám steelky, které jsem si koupila sama), to až zítra... :)

...Referát...

6. listopadu 2009 v 15:11 | verča |  Zprávy z třetí ruky
Jelikož jsme lidé školou povinní, máme (bohužel) spolužáky. Poslední hodinu ve čtvrtek máme hudební výchovu. Na začátku roku jsme dostali téma do referátů a posléze jsme je museli postupně donášet a předčítat před tabulí. Měla jsem punk, protože Lukáš nám vyfouknul metal. Simča myslím měla blues nebo nevím... No to by ani tak moc nevadilo, ale ten jeho referát. Né že by to bylo až tak strašný, ale když člověk mluví půl hodiny polohlasem a tak jako mumlá, není moc zábava sedět jen tak v lavici a nic nedělat. Neslyšela jsem z toho nic, ani jsem se nesnažila, protože když jsem viděla popsaný dvě stránky z obou stran tím nejmenším písmem co snad existuje, přestala jsem raději vnímat, že se jedná o metal. Snad jediný, co jsem slyšela, byla slova death metal a Iron Maiden. Slovu Iron Maiden se smáli i ti, kteří neví kdo to je. Nevím totiž jak člověk, kterej má už hodně let angličtinu to dokáže přečíst: '' Iron Meden'' No to ,,Maiden,, by tak nevadilo protože jsme si to neříkali, ale to Iron. Toť vše jenom sem se o to s vámi chtěla podělit. Je to takový bezvýznamnný článek a obdivuju lidi, co to přečetli až do konce a ignorovali mé chyby!!!
Sima - dodatek: jo, měla jsem blues, a pak jsme psali písemku "o čem byl tvůj referát". Za ty tři tejdny jsem to už zapomněla a o blues se nazajímám... No a on Lukáš nevyslovil blbě jen IM, ale i death metalu řekl "dýt metal", Judas Priest četl tak, jak se píší, Megadeth nazval "meget(em)"...
Dál už to radši nebudu komentovat... Jo - pro metal jsou důležité energické bicí!!! :D